Co z OC w razie twardego brexitu?


#ubezpieczenia / piątek, 18 stycznia, 2019

Na ten moment wszystko wskazuje na to, że kierowcy z Unii Europejskiej, którzy będą chcieli wjechać do Wielkiej Brytanii, będą zobowiązani posiadać Zieloną Kartę!
To samo dotyczy kierowców z Wlk. Brytanii chcących podróżować po krajach unijnych. Taki scenariusz kreśli wyjście Wlk. Brytanii z UE bez stosownej umowy, tj. porozumienia.

Association of British Insurers (ABI to stowarzyszenie brytyjskich ubezpieczycieli) w specjalnym komunikacie przypomina, że Zielone Karty przy twardym Brexicie byłyby wymagane na mocy przepisów UE jako dowód ubezpieczenia.

Choć w maju 2018 r. zawarto porozumienie między odpowiednimi organami ubezpieczeniowymi, które miało na celu odstąpienie od konieczności stosowania Zielonej Karty w przypadku twardego Brexitu, Komisja Europejska nie potwierdziła tego faktu.

Huw Evans, dyrektor generalny ABI:
„Ubezpieczyciele nie chcą twardego Brexitu. Taka sytuacja byłaby negatywna zarówno dla gospodarki, jak i dla klientów. Namawiamy rząd, brytyjski parlament i EU27 do uzgodnienia uporządkowanego sposobu działania.”

Cóż… czekamy…

Zobacz post na Fb.