Lloyd’s w obliczu brexitu


#ubezpieczenia / wtorek, 29 stycznia, 2019

W związku z brexitem, Lloyd’s of London – najstarszy rynek ubezpieczeniowy na świecie – rozpoczął działalność w Belgii. Głównym zadaniem Lloyd’s Brussels jest zapewnienie europejskim partnerom i klientom dalszego korzystania z kompetencji i specjalistycznej wiedzy Lloyd’sa – niezależnie od tego, jak przebiegnie brexit.

Lloyd’s Brussels (Lloyd’s Insurance Company) to pierwsza europejska spółka zależna Lloyd’sa. Na początku 2019 r. rozpoczęła przyjmowanie ryzyk.

Jak działa?
➡️ Ma 19 oddziałów w całej Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, a jej siedziba i biura zarządu mieszczą się w Brukseli.
➡️ Posiada zezwolenie na zawieranie umów ubezpieczenia i reasekuracji ryzyk innych niż ubezpieczenia na życie z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, na bazie „freedom of services” i „freedom of establishment”.
➡️ Jest autoryzowana i nadzorowana przez Narodowy Bank Belgii i dokapitalizowana zgodnie z wymogami Solvency II.
➡️ Firma korzysta z finansowej siły rynku Lloyd’s i ma takie same oceny ratingowe jak Lloyd’s: A.M. Best (A „doskonały”), Standard & Poor’s (A+ „silny”) i Fitch (AA- „bardzo silny”).
➡️ Działalność nowej spółki została tak zorganizowana, by dla pośredników i klientów nic się nie zmieniło.
Utrzymane zostały wszystkie dotychczas znane drogi dostępu do polis Lloyd’sa, tzn. przez brokerów i coverholderów, a underwriterzy w syndykatach uzyskali pełnomocnictwa do akceptacji ryzyk na rzecz Lloyd’s Brussels.
➡️ Niedługo coverholderzy formalnie staną się agencjami Lloyd’s Brussels i najpóźniej od 1 marca zaczną zawieranie umów ubezpieczenia, w których ubezpieczycielem będzie belgijska spółka.

Zobacz post na Fb.