Zaniżanie odszkodowań? Fake news!


#ubezpieczenia / wtorek, 19 lutego, 2019

Uwaga uwaga… Nie dajcie się zmanipulować…

Oto w treści artykułu:
https://autokult.pl/33102,latwiej-sprzedac-szkode-niz-dosta…
podano, że według badania Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości ubezpieczyciele przegrywają 90% sporów z klientami w sądach. To pewnie niestety prawda. I nie świadczy to dobrze o ubezpieczycielach…
Ale, ale…!

Przełożenie 90% wygranych w sądach na 90% wszystkich zaniżanych odszkodowań, co znalazło się w tytule, jest oczywiście statystycznie nieuprawnione. Do sądów trafia tylko niewielki procent wszystkich odszkodowań wypłacanych klientom – właśnie tych, w których klient nie jest zadowolony z wypłaty.
Według naszych szacunków to mniej niż 1% wszystkich wypłacanych odszkodowań!

Jeśli więc nawet niemal wszystkie sprawy w sądach ubezpieczyciele przegrywają… to wciąż 99% szkód wypłacają poprawnie. Choć powszechne wrażenie jest inne. Bo i klienci, i my sami, siłą rzeczy widzimy tylko te sprawy, gdzie powstał spór.

Według nas IWS badał tylko sprawy ze szkód osobowych. Nie znamy żadnego badania IWS dotyczącego szkód rzeczowych. Jeśli rzeczywiście jest tak, że badanie dotyczyło „osobówek”, to jeszcze bardziej podważałoby to sens uogólnienia…

Pamiętajcie!
Nieprawdą
jest, że ubezpieczyciele zaniżają 90% odszkodowań. To manipulacja! Przedstawiana głównie przez kancelarie odszkodowawcze i podmioty skupujące roszczenia.
Im każde podważenie zaufania do ubezpieczycieli robi dobrze…

Zobacz post na Fb.