Nationale-Nederlanden kolejny raz z akcją Movember. Zobacz harmonogram badań!


#dumnizubezpieczeń, #ubezpieczenia / czwartek, 10 października, 2019

Świadomość potrzeby przeprowadzania badań profilaktycznych wśród Polaków wzrasta z roku na rok. Jednak częściej do lekarza wybierają się kobiety. Skierowana do mężczyzn akcja Movember Polska 2019, którą już po raz piąty wspiera Nationale-Nederlanden, odczarowuje stereotypy i przełamuje tabu. W darmowych badaniach może wziąć udział nawet 3 tys. Polaków.

W październiku i listopadzie w 8 polskich miastach możliwe będzie wykonanie darmowych badań profilaktycznych, które pozwalają wykryć chorobę nowotworową jąder i prostaty. Organizator zaprasza przede wszystkim tych mężczyzn, którzy dotąd nie brali udziału w badaniach przesiewowych. Jest to okazja do przełamania obaw, ale też pojawienia się w debacie publicznej tak ważnych tematów jak znaczenie profilaktyki w leczeniu chorób onkologicznych.
Badania są bezbolesne i pozwalają uzyskać wynik od razu. Mężczyznom przed 40-stką proponowane jest  USG, starszym natomiast wstępne badanie PSA. Oba są podstawowymi krokami na drodze do ewentualnej dalszej diagnostyki.  

Harmonogram badań:

  • 12 X – Gdańsk, Galeria Metropolia;    
  • 19 X – Wrocław, Arkady Wrocławskie;
  • 26 – 27 X – Kraków, Galeria Bronowice;
  • 9 XI – Gliwice, CH Forum;
  • 15 – 16 XI – Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie;
  • 23 XI – Warszawa, Plac Unii Lubelskiej;
  • 24 XI – Katowice, Galeria Katowicka;
  • 30 XI – Lublin, Vivo!;
  • 4 – 15 XII – Warszawa, Mustache Yard Sale.

Movember co roku łączy tysiące ludzi, propaguje dyskusje na tematy zdrowotne, a swoimi niesztampowymi przekazami dociera do nawet największych sceptyków. W tej odsłonie polskiej akcji ma zostać przebadanych aż 3000 mężczyzn. Daje to szansę na wcześniejsze wykrycie chorób i zastosowanie skutecznego leczenia.

Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden, podkreśla:
„Z raportu przeprowadzonego przez Nationale-Nederlanden wynika, że jedynie połowa Polaków poddaje się badaniom, mającym na celu wcześniejsze wykrycie chorób. I, co niestety jest dużym wyzwaniem, nadal chętniej decydują się na nie kobiety. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, by po raz kolejny wesprzeć akcję Movember, która skierowana jest do mężczyzn.”