#FreeThePink, czyli walka o róż


#ubezpieczenia / środa, 6 listopada, 2019

Deutsche Telekom, spółka-matka T-Mobile, chce zabronić ubezpieczycielowi wykorzystywania różowego koloru w logo!
Mowa o Lemonade – amerykańskim insurtechu, który niedawno rozpoczął działalność w Europie.

Podobny kolor występuje w logotypach obu firm… Ubezpieczyciel nie zamierza jednak się poddać! Jak podkreśla: rzuca wyzwanie „różowej hegemonii giganta telekomunikacyjnego” 😀 Wszystko pod hasłem #FreeThePink, które już całkiem nieźle rozbrykało się w mediach społecznościowych.

Brzmi całkiem zabawnie, prawda? Ale przejdźmy do mniej zabawnych szczegółów…

Kiedy Lemonade w czerwcu weszło na rynek niemiecki, Deutsche Telekom podjął kroki prawne, aby zapobiec używaniu przez ubezpieczyciela różu w odniesieniu do działalności w Niemczech. Teraz Lemonade postanowiło złożyć wniosek do European Union Intellectual Property Office o unieważnienie próby monopolu Deutsche Telekom na stosowanie tego koloru.
Jak tłumaczy Shai Wininger, współzałożyciel Lemonade, Deutsche Telekom udało się uzyskać wstępny nakaz usunięcia różu z logotypu ubezpieczyciela. Ten jednak wciąż się nie poddaje i dodatkowego poparcia szuka w mediach społecznościowych.

Poparcia oraz potrzebnego rozgłosu! Bo Lemonade jest takim ubezpieczycielem, który lubi, gdy jest o nim głośno! W USA zasłynął m.in. z „dostępnych od ręki, przejrzystych, przystępnych i tworzonych z poczuciem misji” ubezpieczeń mieszkaniowych.

A z czym Lemonade pojawiło się w Europie? To ubezpieczenia Policy 2.0, których warunki – jak deklaruje sam insurtech – mają być najprostsze na świecie, najkrótsze i najbardziej „cool”.
Przy tworzeniu Policy 2.0 współpracowali klienci, eksperci ubezpieczeniowi i zespół Lemonade.

Źródło: calcalistech.com

Zobacz post na Fb i dyskusję.