Aegon i Signal Iduna: strategiczna współpraca


#ubezpieczenia / środa, 19 lutego, 2020

Aegon i Signal Iduna nawiązują strategiczną współpracę w formie koasekuracji. Firmy podpisały list intencyjny w tej sprawie. Celem porozumienia jest przygotowanie wspólnej oferty w zakresie grupowych ubezpieczeń na życie oraz współpraca przy oferowaniu grupowych ubezpieczeń zdrowotnych. Jak podkreślają obie firmy: „Będzie to unikalna na polskim rynku współpraca, w której produkty będą przygotowane wspólnie przez obie firmy ubezpieczeniowe w formie koasekuracji.”

Adam Malinowski, wiceprezes zarządu Signal Iduny, komentuje:
„Obszar ubezpieczeń korporacyjnych jest głównym aspektem zainteresowania Signal Iduna. W obszarze tym mamy już wypracowane ciekawe rozwiązania w zakresie produktów zdrowotnych, a współpraca z Aegonem pozwoli wymienić się doświadczeniami w zakresie grupowych ubezpieczeń na życie. Współpraca w formule koasekuracji to niespotykany model na polskim rynku ubezpieczeniowym. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli to zrealizować z takim partnerem jak Aegon i udowodnić, że razem możemy więcej.”

Jan Zimowicz, członek zarządu Aegonu, dodaje:
„Dostrzegamy potencjał dalszego wzrostu rynku grupowych ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń zdrowotnych. Przygotowanie oferty dla klientów korporacyjnych wpisuje się w naszą strategię rozwoju na polskim rynku. Chcemy sukcesywnie rozwijać linię produktów chroniących życie i zdrowie. Mając świadomość silnej konkurencji w tym segmencie rynku, zdecydowaliśmy się na współpracę z doświadczonym partnerem, jakim jest Signal Iduna. Dzięki ścisłej współpracy i wzmocnieniu naszego zespołu czołowymi specjalistami z rynku, chcemy zaproponować klientom i partnerom wyróżniającą się ofertę zarówno pod względem zakresu ubezpieczenia oraz poziomu digitalizacji procesu zawarcia i obsługi umowy.”

Pierwszy produkt przygotowany wspólnie przez ubezpieczycieli ma pojawić się w sprzedaży w połowie bieżącego roku.