Ubezpieczyciele zdrowotni od A do Z


#dumnizubezpieczeń, #komentarz / środa, 26 lutego, 2020

Zapytaliśmy pośredników, co myślą o produktach zdrowotnych (czy nawet szerzej: o pakietach opieki medycznej), oferowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli i nie tylko. Zobaczcie, kogo polecali…
– przegląd ubezpieczeń zdrowotnych podsumowuje Anna Sitarek

Ale najpierw, tak na marginesie: jesteśmy dumni, że agenci zwykle polecają ochronę w formie ubezpieczenia!

A jak Allianz
Można by powiedzieć: dziwny ubezpieczyciel. Z jednej strony Allianz wypracował sobie mocną pozycję. Ale z drugiej – jego obecność na rynku jest nierówna: raz rzeczywiście zależy mu na sprzedaży, a innym razem się wycofuje. Jakby zarządzający nie mogli podjąć ostatecznej decyzji, czy zdrowotne leżą w ich strategii. Na pewno negatywnie na postrzeganie firmy przez klientów wpłynęło rozwiązanie umowy z Lux Medem – dla wielu ma znaczenie marka sieci, z której mogą korzystać. Część klientów zatem zrezygnowała z Allianza. Jak podaje Allianz w najnowszych, oficjalnych komunikatach – „plany w segmencie ubezpieczeń zdrowotnych zakładają wdrożenie nowego produktu w ostatnim kwartale 2020 r.” Allianz pracuje zatem  nad ofertą indywidualną ubezpieczeń zdrowotnych.

F jak firmy abonamentowe
Nie można zapominać o firmach abonamentowych. To one zarezerwowały sobie czołowe miejsca na podium największych graczy na rynku prywatnej opieki medycznej. Prym wiedzie niezmiennie Lux Med. Znaczącą pozycję ma też Medicover. Najmniej obecnie Enel Med, którego zarówno pozycja, jak i sieć placówek są ograniczone. Najgorzej też chyba sobie radzi z dostępnością usług, przez co zaczął kolejkować pacjentów. Odczuwają to choćby klienci InterRisku, który korzysta z sieci Enel Medu.

I jak Inter
Specjalista od zdrowotnych! Bardzo dobra oferta Interu – ubezpieczyciel przecież od lat jest związany z branżą medyczną. Zakresowo Compensa i Inter są porównywalne. Klient Interu ma jednak większą możliwość skorzystania z placówek sieciowych.

P jak PZU
Z PZU trudno konkurować 😉 PZU to jedyny gracz, który może sobie pozwolić na budowę własnej sieci placówek. I choć w oficjalnych deklaracjach inni ubezpieczyciele przekonują o wyższości systemu, który oni oferują – czyli dostęp do dowolnej placówki – to w praktyce własna sieć (oprócz prestiżu, którego na pewno część dużych firm wymaga) daje też kontrolę kosztów. Biorąc pod uwagę zasoby, zaplecze klientów i agentów, kwestią czasu była decyzja o wejściu na rynek zdrowotny. Teraz zdecydowanie jest to obszar, w który PZU chce inwestować.

Pośrednicy widzą PZU jako bardzo mocnego gracza na rynku. Choć przyznają, że najtańszych pakietów nie polecają, bo klienci narzekają potem na dopłaty do wizyt czy badań. Oczywiste jest, że za niską składkę niewiele można otrzymać. Dobrze i tanio to zawsze dwie polisy (jak to pięknie ujął jeden z agentów).

S jak Saltus i Signal Iduna
Pozytywnych działań, po zmianach kadrowych, należy także spodziewać się w Saltusie i Signal Idunie. W Saltusie nowy, dobrze oceniany przez pośredników produkt: oferujący medycynę pracy, pracownicze programy profilaktyczne i opiekę zdrowotną. Programy profilaktyczne, podobnie jak medycynę pracy, można „wrzucić w koszty”, co jest bardzo dużym atutem. Signal Iduna w tym zestawieniu wypada najsłabiej, nie umiejąc chwalić się tym, co ma. Przynajmniej na razie…

V jak VIG
Spośród spółek z grupy VIG pośrednicy obecnie częściej polecają Compensę niż InterRisk, który przecież kiedyś w zdrowotnych przodował. W Compensie wrażenie robi szerokość zakresu: wszystkie konsultacje lekarskie, wszystkie badania.

Z jak Zdrowie
Nie da się ukryć, że TU Zdrowie z nową energią ruszyło na rynek. Pośrednicy bardzo chwalą elastyczność, otwartość na każdą propozycję zakresu.

#dumnazubezpieczeń Anna Sitarek

———————————————
Pamiętajcie, że specjalnie dla Was #dumnizubezpieczeń przygotowali PRZEWAGI KONKURENCYJNE W UBEZPIECZENIACH ZDROWOTNYCH. Do pobrania tutaj:
https://miesiecznikubezpieczeniowy.pl/mu/MU_luty20_internet_Przewagi.pdf

W materiale:

Ubezpieczenia zdrowotne, umowy dodatkowe i druga opinia medyczna: oferta 15 ubezpieczycieli – wszyscy, którzy się liczą na rynku opieki medycznej!

  • 15 firm o swojej ofercie zdrowotnej,
  • przewagi dotyczące konstrukcji produktu, zakresu, obsługi,
  • czym się można wyróżniać: gwarantowana dostępność, wiek wstępu, brak karencji, możliwość leczenia zagranicą, ubezpieczenia lekowe,
  • liczba dostępnych placówek medycznych,
  • wsparcie dla klienta: infolinia, telemedycyna, aplikacje, indywidualny opiekun,
  • wsparcie sprzedażowe, jakie poszczególni ubezpieczyciele oferują pośrednikom.

To wszystko w naszej publikacji – pobierajcie, czytajcie, porównujcie, korzystajcie! NA ZDROWIE!
#dumnizubezpieczeń