#mówięNIErzecznikowi – akcja sprzeciwu


#dla agenta, #dumnizubezpieczeń, #komentarz / wtorek, 24 marca, 2020

#mówięNIErzecznikowi – ruszamy z akcją sprzeciwu, która jest naszą odpowiedzią na „antykoronawirusowe” propozycje Rzecznika Finansowego (o których przeczytasz TUTAJ).

Rzecznik Finansowy proponuje:

  • 3-miesięczna „prolongata” w opłacaniu składek OC komunikacyjnego
  • czasowe wycofanie pojazdu z ruchu dla każdego
  • „zawieszenie” kar za brak OC

To ma być „pomoc” dla klientów… Pomoc, która dotknie ostatecznie klientów. A wcześniej wszystkich ubezpieczycieli i 250 tys. pośredników ubezpieczeniowych w Polsce!
(źródło: https://www.facebook.com/RzecznikFinansowy/posts/3034152410017416)

Nasz komentarz:
„Antykoronawirusowym” pakietem pomocy dla klientów Rzecznik Finansowy pokazał, że nie zna się na ubezpieczeniach. Na ubezpieczeniach znają się ubezpieczeniowcy: ubezpieczyciele i pośrednicy ubezpieczeniowy. I to oni każdego dnia działają dla klientów. Dla rzeczywistego dobra i bezpieczeństwa klientów.
Tymczasem propozycje „pomocowe” zaproponowane przez RF tak naprawdę są antyklienckie.
Pakiet RF uderzy też w samych pośredników ubezpieczeniowych – łącznie 250 tys. osób! Według szacunków być może dla 50 tys. pośredników, głownie z mniejszych ośrodków, obsługujących biedniejszego klienta, oznaczać będzie zamknięcie działalności lub nawet potencjalne bankructwo.

Dlatego rozpoczynamy akcję #mówięNIErzecznikowi
Rozpoczynamy walkę o to, by koronawirus i idące za nim pakiety „pomocowe” nie zniszczyły naszej branży i bezpieczeństwa klienta budowanego przez ubezpieczenia.

#mówięNIErzecznikowi, bo:

  • 3-miesięczna „prolongata” składek ubezpieczeniowych to zagrożenie dla stabilności rynku ubezpieczeń, w tym przede wszystkim wypłat dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych,
  • czasowe wycofanie pojazdu z ruchu to większe obciążenia dla pozostałych posiadaczy pojazdów oraz nóż w plecy w walce, by każdy samochód jeżdżący po polskich drogach miał obowiązkowe ubezpieczenie OC ppm,
  • „zawieszenie” kar za brak OC to wielka dziura otwarta dla wszystkich cwaniaków, którzy zechcą jeździć bez OC ppm.

Nie zwlekaj!
I Ty dołącz do akcji #mówięNIErzecznikowi – w komentarzu, na swoim profilu, wprost do Rzecznika Finansowego – napisz, dlaczego jego propozycje są złe. Niech wszyscy się dowiedzą, niech RF zrozumie. Udostępniajcie, komentujcie, protestujcie. Chodzi o ubezpieczenia, o naszą branżę, bezpieczeństwo i pracę nas wszystkich.

#mówięNIErzecznikowi, bo zależy mi na klientach branży ubezpieczeniowej!