OC dla sportowca, czyli dla kogo?


#dla agenta, #dumnizubezpieczeń, #promocja, #ubezpieczenia / piątek, 6 listopada, 2020

Sport wiąże się z ryzykiem, na które zazwyczaj nie jesteśmy przygotowani finansowo. Warto wykonać odpowiednie kroki wcześniej i kupić ubezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych skutków aktywności fizycznej. OC sportowe gwarantuje takie bezpieczeństwo.

Bądź mądry przed szkodą

Kultura aktywności fizycznej na stałe zadomowiła się w naszej codzienności. Coraz więcej osób podejmuje się jakiegokolwiek sportu w trosce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jak podają badania – aż 62% Polaków uprawia regularną lub sporadyczną aktywność fizyczną. Konsekwencją wzrostu zainteresowania sportem jest też wzrost liczby osób, które zawodowo zajmują się organizacją zajęć. Jednak w sporcie o kontuzję nietrudno i zdarzają się sytuacje, że wynika ona ze zwykłego zaniedbania sportowca, instruktora czy organizatora zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Złamanie, przyciśnięcie palców dużym obciążeniem czy zwichnięcie nierozgrzanej kostki – warto pomyśleć o takich sytuacjach wcześniej. Nieszczęśliwe zdarzenia zazwyczaj wiążą się z wysokimi kosztami leczenia. I tu z pomocą przychodzi ubezpieczenie sportowe, które może zabezpieczyć finansową przyszłość na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. OC skierowane jest do osób fizycznych, nieposiadających działalności gospodarczej: trenerów, sędziów czy przewodników turystycznych.

Co obejmuje OC sportowe?

Ubezpieczenie jest formą świadczenia pieniężnego i w przypadku OC sportowego obejmuje wypłaty odszkodowań w sytuacji nieprzewidzianych kontuzji, wyrządzonych innej osobie w trakcie uprawiania sportu albo uszkodzenia sprzętu sportowego lub innego mienia.

OC pokrywa koszty związane ze skutkami nieszczęśliwych wypadków, m.in.:

  • rehabilitacje;
  • koszty leczenia;
  • ochrona sprzętu sportowego;
  • odszkodowania dla innych osób poszkodowanych;
  • koszty związane z odwołaniem imprezy sportowej.

Ubezpieczenie sportowe może objąć osoby indywidualne, ale także grupę. Ważne jest zabezpieczenie nie tylko swojej przyszłości, warto pomyśleć również o przyszłości podopiecznych. Dlatego taki rodzaj polisy wskazany jest dla trenerów, instruktorów lub osób, prowadzącym zajęcia sportowo-rekreacyjne.

– „Wypadki i kontuzje są nieodłącznym, ale zazwyczaj niespodziewanym elementem sportu. Ubezpieczenie tego typu skierowane jest głównie do trenerów i zabezpiecza ich podczas wykonywaniu zawodu. Klienci są różni, a trenerzy mają wielu podopiecznych. Wtedy łatwo o niefortunny wypadek, jak np. kontuzja wywołana złym dobraniem ćwiczenia, gdy klient zgłaszał problemy ze swoim zdrowiem” mówi Katarzyna Roszkowska, Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży w CUK Ubezpieczenia. – „Poczucie bezpieczeństwa jest istotne w każdym zawodzie. Dlatego warto przekonywać trenerów do ubezpieczenia poprzez uświadomienie im, że OC chroni ich przed możliwymi błędami i zaniedbaniami w wykonywaniu zawodu” dodaje. Warto jednak za każdym razem dopasować oferty do indywidualnych potrzeb. Istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia na ochronę mienia oraz na wypadek szkód wyrządzonych za granicą. Oba przypadki obejmują szkody powstałe na mieniu wynajmowanym, dzierżawionym lub użytkowanym.

CUK Ubezpieczenia