Ubezpieczyciele sfinansują dodatkowe call center GIS-u


#dumnizubezpieczeń / piątek, 13 listopada, 2020

#dziękiubezpieczeniom powstanie dodatkowe call center dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego!
To świetny pomysł Polskiej Izby Ubezpieczeń, która przekonała ubezpieczycieli, by wspólnie zorganizować pomoc.

18 ubezpieczycieli sfinansuje pracę 100 dodatkowych konsultantów przez najbliższe pół roku – to ogromne wsparcie i usprawnienie walki z pandemią. To wielkie ułatwienie dla chorych, zagrożonych, tych na kwarantannie i tych z podejrzeniem zarażenia!

Pomysłodawcą akcji jest PIU. Środki przeznaczone przez ubezpieczycieli na dodatkowe call center dla GIS-u to pomoc dla osób z podejrzeniem lub chorych na Covid-19. Praca konsultantów zostanie zorganizowana w taki sposób, by byli oni dostępni dla potrzebujących przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

W przedsięwzięciu wzięli udział: Allianz, Aviva​, AXA, Compensa, Credit Agricole Ubezpieczenia, Ergo Hestia​, Generali, InterRisk, MetLife, PKO Ubezpieczenia, grupa PZU​, Saltus, TUW TUW​, Uniqa, Unum​, Vienna Life, Warta​ i Wiener​.

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes PIU, podkreśla:
„Naszą społeczną rolą jest niesienie pomocy w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Pandemia bez wątpienia jest taką sytuacją. Dlatego POMAGAMY I DZIAŁAMY ZNACZNIE SZERZEJ NIŻ WYNIKAŁOBY TO WYŁĄCZNIE Z ZAPISÓW W UMOWACH UBEZPIECZENIA. Pomoc jest potrzebna w wielu wymiarach. Branża ubezpieczeniowa chce dołożyć swoją część”.

#dumnizubezpieczeń