Wyzwania na rok 2021 w branży ubezpieczeń


#dla agenta, #promocja / poniedziałek, 1 lutego, 2021

Miniony rok był pod wieloma względami zaskakujący, przyniósł wiele wyzwań i lekcji. Jak można podsumować 2020? Jakie wyzwania czekają branżę ubezpieczeń w tym roku?
Przekonajcie się sami, jak widzi to CUK Ubezpieczenia!

W 2020 roku, mimo pandemii, odnotowaliśmy rozwój sieć sprzedaży multiagnecji CUK. Najczęstszą formułą współpracy była opcja pracy na wyłączność pod marką CUK Ubezpieczenia. Dzięki temu powołaliśmy 32 placówek franczyzowych i aż 152 kolejne Punkty Partnerskie CUK. Nasze działania sprzedażowe oraz marketingowe pomogły nam utrzymać CUK Ubezpieczenia na ścieżce wzrostowej (uzyskaliśmy rekordową liczbę leadów sprzedażowych), kontynuować rozpoczęte inwestycje oraz utrzymać stabilność zatrudnienia i wynagrodzeń.

Miniony rok był wyjątkowy i trudny. Niepewna sytuacja finansowa wielu klientów, strach związany z pandemią i nieustające zmiany związane z izolacją. Miałem klientów, którzy chętniej się ubezpieczali, chcąc zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa w tych niepewnych czasach. Ale zdarzały się też sytuacje, gdzie klienci wybierali po prostu najtańszą opcję tylko obowiązkowych polis. Ja czułem się w swojej pracy pewnie. Miałem wszystkie potrzebne mi narzędzia do pracy zdalnej, a ugruntowana i pewna pozycja marki CUK Ubezpieczenia dawała mi dodatkowe poczucie bezpieczeństwa” – mówi Patryk Orzechowski, właściciel placówki CUK Ubezpieczenia w Izabelinie.

Największym wyzwaniem dla mulitiagnecji było niewątpliwie zagwarantowanie bezpieczeństwa klientom i pracownikom oraz zachowanie ciągłości obsady w punktach obsługi. Tu z pomocą przyszły już wcześniej wypracowane rozwiązania systemowe, służące do zdalnej sprzedaży polis i obsługi klientów. Czasowe zamykanie galerii handlowych zmusiło nas do przeorganizowania zasad funkcjonowania, mieszczących się tam punktów CUK. Tu pomogła nam rozległa struktura sieci placówek oraz wielokanałowość opieki nad klientem. Dzięki temu żaden Klient CUK Ubezpieczenia nie pozostał bez pomocy.

Wyzwania w branży ubezpieczeń

Preferencje zakupowe klientów w ubezpieczeniach do tej pory zmieniały się bardzo powoli. Jednak pandemia spowodowała znaczące przyspieszenie. Zmieniają się schematy zakupowe klientów, inaczej się komunikujemy, coraz więcej spraw załatwiamy zdalnie. To nie oznacza, że agenci przestają być potrzebni – ubezpieczenia są skomplikowane i wymagają profesjonalnej porady. Jednak sprzedaż zdalna i komunikacja na odległość wymagają od agentów nowych kompetencji, dobrych rozwiązań technologicznych oraz umiejętności ich zastosowania. Największym wyzwaniem roku 2021 będzie dobrze odczytać potrzeby konsumentów oraz dostarczyć usługę w najbardziej oczekiwanej dla niego formie.

Kolejną ważną lekcją do odrobienia w nowym roku jest wielokanałowość. Działanie zarówno poprzez sieci stacjonarnych biur obsługi, jak również poprzez kanały zdalne. Internet oraz telefon to podstawa skutecznej komunikacji w dzisiejszym świecie. Multiagnecja CUK jako jedyna działa w ten sposób na rynku. Dzięki temu sieci sprzedaży CUK tworzą spójny ekosystem dla klienta.

W tym pełnym technologii świecie nie możemy zapomnieć o człowieku. Izolacja społeczna i nieustanna praca zdalna może sprawić, że z łatwością zamieniamy go na kolejne zadanie do odhaczenia. W CUK Ubezpieczenia każdego traktujemy personalnie, a nasi doradcy przede wszystkim doradzają, a nie sprzedają. Kontakt z klientem w multiagnecji CUK nie kończy się z chwilą wystawienia polisy, doradzamy mu i pomagamy przez cały czas.

Synergia człowieka, technologii oraz silnej marki własnej będzie kluczem do osiągnięcia długofalowych sukcesów w najbliższych latach, nie tylko w branży ubezpieczeń.

—————————————————
Chcesz dołączyć do nowoczesnej multiagnecji CUK i rozwijać się w branży ubezpieczeń? Wejdź na stronę https://cuk.pl/wspolpraca, wybierz model współpracy, pozostaw swoje dane kontaktowe, a Manager skontaktuje się i odpowie na Twoje pytania. Agenci CUK Ubezpieczenia mają dostęp do ofert ponad 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz nowoczesnych narzędzi, dających możliwość sprawnego porównania ofert. Sprawdź!

Partnerem artykułu jest CUK Ubezpieczenia.